Geldutės su imbierais

Ingridientai:
12 porcijų:
12 geldučių su kiautais,
500ml. žuvų sultinio,
petražolių, druskos,
pipirų.

Padažui:
20 g šviežių imbierų,
1 česnako skiltelė,
2 žaliųjų citrinų sulčių ir tarkuotos žievelės,
1 šaukštas cukraus,
2 šaukštai sojų padažo,
po šaukštelį sezamų ir žemės riešutų aliejų.
Gaminimas
Geldučių kiautus atidaryti plona mentele, minkštimą atskirti nuo viršutinio ir nuo apatinio kiautų. Nuo išimtų geldučių pašalinti pilką kraštelį ir (pagal skonį) oranžinės spalvos sluoksnį. Taip paruoštą minkštimą perskalauti šaltu vandeniu, nusausinti ir perpjauti per pusę išilgai.
Kiautus taip pat tiek iš išorės, tiek iš vidaus perplauti ir nusausinti.

Sultinį užvirti puode. Petražoles nuplauti, stambiai supjaustyti. Į nuimtą nuo ugnies sultinį suberti petražoles ir uždengus puodą dar palikti 10 minučių.

Padažui skirtus imbierus nulupti ir supjaustyti. Česnaką nulupti, išspausti specialiu įrankiu. Imbierus išmaišyti su česnaku.

Sultinį perkošti, užvirti ir nuimti nuo viryklės. Geldutes pabarstyti druska, pipirais ir sumesti į sultinį. Po minutės išgriebti ir padėti ant popierinio rankšluosčio. Taip paruoštas geldučių puseles po dvi dėti į kiautus arba mažas lėkšteles.

Padažą sumaišyti su 4 šaukštais sultinio, cukrumi, sojų padažu, citrinų sultimis, aliejais. Po vieną šaukštą padažo užpilti ant geldučių ir paskaninti tarkuota žaliųjų citrinų žievele arba smulkiai pjaustytais imbierais. Jei patinka aštriau, galima uždėti po aitriųjų paprikų žiedelį. Geldutes patiekti šaltas arba karštas.

Pasidalink su draugais!

Receptų kategorijos

Naujas komentaras

(būtinas)

Įveskite žodžius patvirtinimui

Recepto komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pagal savo patirtį ir pasidalink nuomone su kitais!