Bulvių plokštainis

Ingridientai:

3 kilogramai bulvių,
200 gramų lašinukų,
3 svogūnai,
500 mililitrų pieno,
3 kiaušiniai,
druskos,
prieskonių

Gaminimas

Bulves ir du svogūnus nulupti ir sutarkuoti smulkia tarka. Lašinukus supjaustyti smulkiai ir pakepinti, įdėti smulkiai pjaustytą svogūną ir dar pakepinti, kol apskrus. Pieną užvirinti, jame ištirpinti druską. Tada karštu pienu užplikome tarkius, supilame spirgučius, sudedame prieskonius ir įmaišome kiaušinius. Kugelį galima pagerinti ne tik kiaušiniais, o ir nesaldžiu kondensuotu pienu, grietine, sviestu, ko turime. Masę supilame į skardą aukštais kraštais ar į kepimo puodą, labia skanu kepti kugelį čenakinėse. Kepame 200 laipsnių temperatūroje, priklausomai nuo kugelio storio, apie 1 - 1,5 valandos.

Į kugelio masę galima pridėti mėsos gabaliukų, paukštienos, apvirtų kiaulės kojų ar ausų. Taip kugelis bus dar sotesnis.

Prieskoniai kugeliui

Malti pipirai, lauro lapeliai, karis, cinamonas. Prieskonius pasirenkame pagal kugelio priedus, pavyzdžiui, kepant kugelį su paukštiena, labai tiks karis ir cinamonas. Jei nenorime, kad kugelis būtų su stora plutele, kepkime jį uždengtą. Patiekite su grietine ar kokiu kitokiu padažu.

Pasidalink su draugais!

Receptų kategorijos

Naujas komentaras

(būtinas)

Recepto komentarai

nojukas2002 2010-01-24 17:26:21
geras bet pusiau lievas