Dvigubi šokoladiniai pyragaičiai


Sudėtingumas: 4
Ingridientai:
Šokoladinis pyragaitis slepia savyje karamelės srautą.
1.0,75 puodelio sviesto
2.190 g pusiau saldaus šokolado gabaliukų
3.3 kiaušiniai
4.3 kiaušinių tryniai
5.0,3 puodelio cukraus 6.1,5 šaukštelio vanilės
7.0,3 puodelio miltų
8.3 šaukštai kakavos miltelių
9.0,3 puodelio pekano riešutų, pakepintų
Padažas:
10.0,5 puodelio cukraus
11.0,3 puodelio rudo cukraus
12.2 šaukštai medaus
13.0,5 puodelio grietinėlės
Gaminimas:
Įkaitinti orkaitę iki 200 C temperatūros. Ištepti riebalais ir pabarstyti miltais šešis 1 arba 1,25 puodelių dydžio “sufle” indelius arba šešis indelius kremui. Sudėti paruoštus indus ant negilios kepimo skardos ir atidėti ją. Nedideliame puode virš nedidelės ugnies pastoviai maišyti ištirpinkitą sviestą ir šokoladą. Nuimti nuo ugnies ir atvėsinti.
Tuo tarpu paruošti padažą, uždenkti ir laikyti šiltai.
Dideliame dubenyje plakti plaktuvu kiaušinius, kiaušinių trynius, cukrų ir vanilę apie 5 minutes arba kol sutirštės ir taps citrinos spalvos. Plakant vidutiniu greičiu supilti šokolado mišinį, miltus ir kakavą; plakti mažu greičiu kol gerai išsimaišys. Padalinti tešlą vienodomis dalimis į paruoštas formeles.
Kepti 10 minučių. Išimti pyragaičius iš orkaitės. Naudojant nedidelę mentelę ar virtuvinį peilį, pradurti skylę kiekviename pyragaityje ir švelniai padaryti skylę viduje. Pamažu supilti apie 1 šaukštą karamelės padažo į kiekvieno pyragaičio vidų. Grąžinti pyragaičius į orkaitę. Kepti dar 5 minutes, kol pyragaičio kraštai sukietės.
Padėti pyragaičius atvėsti. Naudojant mentelę ar peilį, atsargiai atskirti pyragaičių kraštus nuo indelio ir išversti kiekvieną pyragaitį į atskirą desertinę lėkštelę. Į likusį karamelės padažą sudėti 1/3 puodelio pekano riešutų. Jei reikia, įpilti 1-2 šaukštus karšto vandens į likusį padažą. Šaukštu supilti karamelės padažą ant pyragaičių. Papuošti riešutais ir saldinta plakta grietinėle.
Karamelės padažas gaminamas taip:
Vidutiniame inde sumaišyti 1/2 puodelio cukraus, 1/3 puodelio rudo cukraus ir 2 šaukštus skysto medaus. Supilti 1/2 puodelio grietinėlės. Virti ant vidutinio karštumo ugnies, kol užvirs, pastoviai maišant, kad ištirptų cukrus. Sumažinti ugnį. Virti neuždengtą 10 minučių arba kol sutirštės, retkarčiais pamaišant. Turi išeiti 1 puodelis padažo. Skanaus!

Pasidalink su draugais!

Receptų kategorijos

Naujas komentaras

(būtinas)

Įveskite žodžius patvirtinimui

Recepto komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pagal savo patirtį ir pasidalink nuomone su kitais!